Види штор великих розмірів
Великі тканинні ролети виготовляються за кількома принципами:
- З цілісного полотна – фабричні верстати мають свої технологічні обмеження, тому ролети з цілого шматка тканини можна виготовити лише певного розміру.
- З окремих відрізів матеріалу можна зробити будь-який розмір ролетної штори, шматки полотна з'єднують між собою способом спікання тканини, це надає всьому полотну штори додаткову міцність;
- З окремих сегментів – окремі тканеві ролети з'єднані загальним управлінням, щільно прилягають друг до друга, становлячи майже єдине ціле.
Залежно від стилю і колірної гами приміщення ви зможете підібрати відповідне вам забарвлення ролетної тканини.
Вибір відкритої чи закритої системи обумовлений лише одним критерієм – бажанням замовника. Якщо ви хочете використовувати відкриту систему, де вал знаходиться у відкритому доступі, краще обговорити додаткові 20-30 см тканини, щоб задрапірувати вал.
Якщо ви вибрали закриту систему, де вал захований у пластиковий короб, то саме туди можна також помістити і автоматику для управління ролетною конструкцією.
Особливості ролетних систем для великих вікон
Існують деякі технічні вимоги для коректної установки ролетних конструкцій для величезних вікон.
Діаметр металевого валу повинен бути не менше 6,5 см, у разі використання матеріалу підвищеної щільності - вал повинен бути виготовлений з додатковим запасом міцності (зазвичай вводяться ребра жорсткості), інакше можливе прогинання валу під вагою тканини. Тільки так можна забезпечити безперебійну та надійну роботу всієї системи.
Якщо ширина отвору більше 3-4 метрів, то краще встановити кілька окремих конструкцій тканинних ролет із щільним приляганням один до одного, зазор зводиться до мінімуму за рахунок використання спеціальних кронштейнів.
Для установки великих рулонних штор у приміщеннях використовуються планки, що обтяжують, внизу ролетної тканини, а для запобігання ударам об стіну на такі планки додатково кріпляться пом'якшувальні подушечки, також використовується тросова система утримання штори.
Управління такими конструкціями залежить від розміру – порівняно невеликі рулонні штори (шириною 90см-1,5м) можна піднімати і опускати за допомогою ланцюжка або іншого способу ручного управління. Найбільш потужні ролетні системи потребують вже автоматичного управління.
Цікаві дизайнерські рішення та зручність експлуатації рулонних штор великих розмірів зробили конструкції дуже популярними. Ви можете не переживати, що тканина вигорить на сонці або сильно запиляється - матеріал просякнутий спеціальним складом, який захищає тканину від забруднень та вигоряння.