Падаючий лікоть
Широко поширені сучасні навіси, прикріплені до будівлі, називають ліктьовими маркізами. Такі навіси виконують функцію захисту віконних прорізів від прямих променів сонця, дощів, граду та ін.
Опис, конструкція, класифікація
Незвичайна назва була дана на вигляд конструкцій - у розкритому вигляді опорні трубки дійсно нагадують людські руки, злегка зігнуті в ліктьовому суглобі. Трубки з'єднані між собою шарнірами, які дозволяють ліктям складатися та розкладатися.
Термін «падаючий лікоть» вказує на наявність опорної трубки збоку конструкції, яка під час процесу розкриття дійсно наче падає, хоча троси всередині опор дуже міцні і, безсумнівно, втримають тканинне полотно.
На трубки натягнуте полотно, виготовлене із щільних, вологонепроникних матеріалів, здатних відобразити також сонячне світло. При складанні конструкції полотно намотується на вал, розташований у верхній частині будинку. Передня частина тканини зазвичай закріплена профілем.
Розрізняють кілька видів систем «маркіз - падаючий лікоть»:
- Закриті (касетні) – у них передбачений спеціальний короб для валу, на який намотується полотно. Короб надійно захищає тканину від кліматичних впливів, а опорні трубки ховаються під бічні профілі, коли конструкція перебуває у складеному стані.
- Відкриті – система встановлюється без захисного короба та бічних планок, це найдешевший варіант маркізи;
- Напівзакриті (напівкасетні) – у цих конструкціях передбачено пластиковий короб для полотна, але опори залишаються незахищеними.